conBLOG

30. 7. 2008 středa

Průzkum ALA 2008

Známý web A List Apart vyhlašuje velký průzkum pro tvůrce webů. Přidejte se také.

Loni se k průzkumu připojilo téměř 33 tisíc respondentů. Pokud jenom trochu umíte anglicky, tak pomozte překonat toto úctyhodné číslo a odpovězte na 44 otázek.

25. 7. 2008 pátek

Linky na víkend 198

Confirm Email jinak

Jistě znáte z různých registračních formulářů na webu zdvojené pole pro zadání e-mailu, hesla nebo jiných důležitých údajů. Toto potvrzování má jeden háček - kopírování přes schránku. Pokud špatně zapíšete daný údaj, tak okopírováním špatné zadání potvrdíte a registrace může přijít vniveč. Do nového účtu se špatně zadaným heslem nedostanete (to je ta lepší varianta). Horší je, když potvrzovací e-mail s citlivými údaji odejde do cizí poštovní schránky. Zvlášť nemilé to je, když používáte univerzální heslo.

Možností, jak zabránit přenesení nesprávných údajů, je zakázat použití klávesové zkratky pro vkládání dat ze schránky. Takto to mají vyřešeno třeba na webu Box.net (via Martin Malý - Dropbox - online úložiště). Samozřejmě to přináší některé nepříjemnosti. Nemohl jsem například použít klávesovou zkratku pro zadání zavináče na české klávesnici. I přes to je dobré se zamyslet, jestli ve webových nebo desktopových aplikacích nebránit ve vkládání některých údajů do vybraných polí ze schránky.

18. 7. 2008 pátek

Linky na víkend 197

Máte na stránce bezpečně zapsaný email?
Lukáš Havrlant
Rewriting the Beginner's Guide Part VII: Growing Popularity & Links
Rand Fishkin - budování zpětných odkazů.
8 Innovative Design & UI Elements That Make Sites Better
Rand Fishkin - pár designerských tipů.
Building the UX Dreamteam - Part 2
Anthony Colfelt - budování dokonalého týmu.

16. 7. 2008 středa

Vyšel WordPress 2.6

Nová verze blogovacího systémů WordPress je na světě. Včera zveřejněný WordPress 2.6 Tyner opravuje téměř 200 chyb a přidává nové funkce. Můžete např. sledovat změny v publikovaných spotech (a vracet je zpět), prohlížet si změněný vzhled blogu před jeho zveřejněním, nechat si spočítat počet slov ve spotu atd. Na některých webech, kde mám předchozí verzi WordPress 2.5, asi udělám o víkendu upgrade.

Takže jestli chcete, stahujte WordPress.

11. 7. 2008 pátek

Linky na víkend 196

Proč se uživatelům Firefoxu 2 nenabízí Firefox 3
Pavel Cvrček
Pencil Project
Diagramy a prototypy uživatelského rozhraní mj. pod Firefoxem.
TinyURL down? 10 Short URL Services that Are More Advanced Alternatives
Tadeusz Szewczyk - alternativy k TinyURL ze světa.
How to (and not to) work with a designer
Daniel Will-Harris - mluvte s designerem a další tipy.

9. 7. 2008 středa

O2 Internet v mobilu - ne v mém

K mé velké radosti společnost O2 oznámila novou službu O2 Internet v mobilu. Za 150 Kč měsíčně (nebo 40 Kč týdně pro předplacenky) můžete být z mobilu připojeni k internetu z mobilu. Prosím zdržte se komentářů o výhodnosti služby. Mně se líbí a cena se mi zdá snesitelná, i když by mohla být nižší. Na to, abych stáhl do mobilu RSS, použil ICQ nebo aktualizoval data o počasí mi to stačí.

Škoda jenom, že jsem si nemohl O2 Internet v mobilu aktivovat. Neuspěl jsem odesláním SMS ve tvaru A IVM1 na číslo 999 118. Na lince *11 jsem naslouchal marně. Na webu O2 jsem dokonce snadno našel a použil formulář žádosti o zavolání na mé číslo, ale nikdo nevolá. Zítra možná zavolám na 800 02 02 02, abych službu objednal u operátora.

Zatím jsem ale na svém mobilu stále off-line. Potíže jsou podle všeho na straně O2. Někde jsem se dočetl o blíže nespecifikovaných technických potížích dnes spouštěné služby. Snad to rychle opraví.

4. 7. 2008 pátek

Linky na víkend 195

Další…

Archiv starších článků.

Od roku 2002 conBLOG píše Jiří Bureš, conVERTER

Tip: Doporučuji webhosting Český hosting