conBLOG

28. 5. 2003 středa

Další "zasvěcený" článek

Jiří Hlavenka vypustil další ze zasvěcených článků - tentokrát odborně hodnotí weblogy.

Dodatek:

Komentáře

1 Miloslav Ponkrác E-mail

28. 5. 2003 středa, 12.59

Já jsem naopak příjemně překvapen, jak moc s Hlavenkovými názory často souhlasím. Souhlasil jsem s ním když psal o tom, co lidi od ADSL skutečně potřebují. A stejně tak si nemyslím, že jeho článek o weblogách je špatný. S většinou naprosto souhlasím.

2 Jiří Bureš E-mail Web

28. 5. 2003 středa, 13.47

Já mohu souhlasit s určitým pesimismem (podle mě je to spíše realismus), co se týká bublinovosti blogmánie. S čím ale nemohu souhlasit je to, že autor staví na neznalosti problematiky (viz má reakce na příspěvek mentora a následná diskuze s p. Hlavenkou - JH). JH staví na nepravdivých nebo neúplných tvrzeních (špatně uvádí znaky weblogů; blogeři se označují za investigativní novináře; weblog = osobní stránka se všemi znaky jako je neznalost typografie, nedodržování standardů). JH nevidí to, co o sobě blogeři sami tvrdí (např. jak sami definují weblog).
To co JH píše se netýká kvalitních/významných/nejnavštěvovanějších blogů. To je ten hlavní problém.

3 Adam Javůrek E-mail Web

28. 5. 2003 středa, 14.37

Díky za info. Reaguju "u sebe doma". Nevím, jestli to pan Hlavenka napsal, protože chce něco kontroverzního, nebo jestli je to reakce na článek Martina Kopty, ale moc jsem ten jeho text nepochopil.

4 Jiří Bureš E-mail Web

28. 5. 2003 středa, 15.08

Já si myslím, že chce provokovat. Mě také trochu vadí "příliš optimistické" články o úsvitu nových zítřků, o nových fenoménech apod. Je to silné kafe. To možná JH nadzvedlo.

5 David Bureš E-mail Web

28. 5. 2003 středa, 15.35

digibaťa je mimo jako vždy

6 rony E-mail Web

28. 5. 2003 středa, 21.50

kua ved sa len trosku pomenovalo to, co robi na webe skoro kazdy :-) robil som to aj ja hned po momente, ked som si uvedomil, ze klasicku homepage konca 90tych rokov NEDOKAZEM udrzovat v zmysluplnom tvare (a tak som si vymyslel spravodaj). Zakladne principy za akych publikuju blogy pouzivaju aj publikacne systemy vacsiny znamych webperiodik (mozeme sa hodiny hadat o kvalitach cmsiek, zaklad je ten isty). ked budeme trosku viacej prisny v terminologii, tak naozaj weblog je predsa len nieco ine, ale nie technicky, skor tym kto to robi a ako to robi. Poznam dost webstranok, ktore sa silou mocou snazia byt "seriozny" spravodajsky web ale prechod blizsie k weblogovaniu by im skor prospel (a to najma z technickeho hladiska). Velmi ma zarmutil mail od sefmajstra jedneho slovenskeho spravodajskeho webu o internete, ktory sa ma s vaznou tvarou pytal na to, co je to RSS.........................

7 Jiří Bureš E-mail Web

29. 5. 2003 čtvrtek, 7.32

Když se na článek JH dívám s odstupem, tak mu rozumím spíš to, že je to reakce na některé příliš optimistické články. Mě se nelíbilo, když jsem si dal vedle sebe článek na Živě (především odstavec "Mýty o světobornosti weblogů") a mou zkušenost s weblogy, které čtu. Pak tvrzeními uvedenými v článku souhlasit nemohu. Ale ruku na srdce. Kolik lidí vlastně weblogy čte? Jaké je to procento (promile) všech uživatelů webu? Lidem je opravdu putna, jestli je to weblog nebo něco jiného. Jestli tam jsou nějaké permalinky nebo jestli je příspěvek krátký. Tyhle debaty patří do diskuze některých blogerů. Nyní mi na tom článku vadí asi jenom to, že JH neuvedl u svých tvrzení odkazy na významné weblogy (jak naše tak světové).

Nový komentářOdřádkovat odstavce v komentáři (pomocí <br>)

Můžete použít HTML značky. URL začínající http:// se převedou na odkaz (z obou stran musí být mezera).

« starší článek   · • ·   novější článek »

Od roku 2002 conBLOG píše Jiří Bureš, conVERTER

Tip: Právě řeším Penzion Verde v Mikulově