Dnes je tomu přesně 50 let, co zemřel snad nejslavnější fyzik Albert Einstein. Stal se ikonou moderní vědy. Alberta Einsteina zná skoro každý. Stejně jako jeho teorii relativity a vzorec pro vztah mezi energií, hmotností a rychlostí světla (E = m . c2).

Už málokdo ví, že Albert Einstein byl dvakrát ženatý (ve stejném roce, kdy se rozvedl se oženil se svou sestřenicí). Se svou první ženou měl nemanželskou dceru, kterou dali k adopci. Že jeho nejmladší syn trpěl závažnou duševní chorobou. Nebo že pobýval více než rok v Praze (mimochodem se tam jemu ani jeho ženě moc nelíbilo).

Albert Einstein a SEO

Vím, že mixovat více témat do jednoho článku je proti pravidlům psaní. Udělám ale výjimku. Tento měsíc se totiž výraz Albert Einstein vyhoupl na první místo výrazů, skrze která přichází návštěvníci na můj web. Holt Nobelova cena už asi tolik netáhne, zdálo by se na první pohled (mnoho měsíců totiž byla první). Je to ale důsledek skutečnosti, že Seznam má nový fulltext. A právě toto dost zamávalo pořadím nejčastěji hledaných slov.